Boj za ráno bez stresu aneb proměňte svůj šatník

Boj za ráno bez stresu aneb proměňte svůj šatník

 

Tak se přiznejte, kolik máte ve skříni kousků, které jste za poslední rok ani jednou neměla na sobě? Málokdo z vás odpoví, že nosí úplně všechno. A přestože skříň praská ve švech, stojíte ráno před ní a nemáte co na sebe.

 

Na tohle existuje jediné řešení, a to zbavit se nepotřebných věcí. Vaši kamarádi nebo příbuzní to ocení. A ty top kousky, které neunosíte, můžete prodat například na internetových bazárcích. A jaké množství oblečení, doplňků a bot by Vám dohromady mělo zůstat v šatníku? Dle odborníků 50 kousků. A to na všechny sezony, což dohromady není moc.

 

Kouzlo všeho ale spočívá ve variabilnosti, kvalitě a snadné kombinovatelnosti jednotlivých kusů. S tím souvisí termín Capsule Wardrobe, jehož autorkou je Susie Faux, podnikatelka ze 70.let. Tento, pro vás možná neznámý termín, byl proslaven až v následujícím desetiletí, a to slavnou Donnou Karan. Jde jednoduše o to, že s pár kousky oblečení vykouzlíte množství outfitů.

 

Jak to ale dokázat? Existuje několik pravidel. Nenakupujte například věci, které se nehodí k ostatním kusům ve vaší skříni. Jste například velmi malého vzrůstu a celkově máte drobnější stavbu těla? V tom případě nejste zrovna typ na oversize střihy, protože byste se v nich utopila. Já vím, té blogerce ten oversize kabát tak sekne a vy ho chcete taky. Věřte ale, že v něm budete vypadat krapet jinak, než ta 180cm vysoká gazela.

 

Další tip pro vás, pořiďte si univerzální kousky, které unosíte kdykoli během roku. Řadí se sem kvalitní džíny jednoduchého střihu, klasické košile, malé černé nebo jednoduché svetry a cardigany. Co se týče doplňků a bot, s jejich nákupem vyčkejte až na později, přesněji první nakupujte oblečení a dle něj volte doplňky, které se k němu hodí. Nezapomínejte také na kvalitní materiály. V dlouhodobějším horizontu oceníte více právě kvalitu nad množstvím. Stačí se řídit slovy módní návrhářky Vivienne Westwoodové: „Dobře vybírejte, nekupujte všechno, dejte přednost kvalitě.

 

Bílá košile, bílé sako na letní sezonu a na zimu černé, černé tričko nebo jednoduchý top Vám udělá také skvělou službu.

 

Při sestavování šatníku také dbejte na to, jaký typ osobnosti jste, jakou práci děláte a podobně. K čemu budete mít skřín přecpanou byznys outfity, když devadesát procent času trávíte ve sportovním? Navštěvujete naopak významné události jako plesy nebo významné večeře? V tom případě by Vám neměly chybět dlouhé večerní šaty, kvalitní psaníčko a také pohodlné lodičky.

 

Další důležitá věc, rozhodně se nesnažte být otrokem módních trendů. Nemusíte být za každou cenu IN. Trendy jsou přece jen pomíjivé a co bylo in letos, může být příští rok absolutně out. Vsaďte raději na jistotu v podobě pouzdrové sukně nebo uzkých černých džín. Nevyplatí se to také za každou cenu přehánět s barevností. Základ jsou neutrální barvy, které můžete doplnit pár kousky ve vašich oblíbených barvách. A i tady pozor s trendy sezony. I když je červená trendem léta, nemusí vám nutně sedět.

 

Tak co, pustíte se do renovace šatníku? Zkuste využít také kousky z našeho eshopu. A pokud na Modiosse nenajdete vše, co potřebujete, zkuste nám napsat a my uděláme vše proto, abychom ten určitý kousek pro vás sehnali. :-)